loader
Milliyet Mimarlık dergisi, dünyadaki ve ülkemizdeki  sektör gelişmelerini aktarmaya devam ediyor

Milliyet Mimarlık dergisi, dünyadaki ve ülkemizdeki sektör gelişmelerini aktarmaya devam ediyor

 

Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 31 Ekim  Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte mimarlara, iç mimarlara, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilere sektördeki en güncel gelişmeleri aktarmaya devam ediyor.

 

Mimari, tasarım ve yapı sektörünün nabzını tutan Milliyet Mimarlık dergisi, onuncu sayısında da tasarım, mimarlık ve kent gündemine dair en güncel bilgileri aktarıyor.

 

İlgiyle takip edilen Milliyet Mimarlık dergisi yeni sayısında; Venedik Bienali’nin 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde küratör Hasim Sarkis’in davetlisi olarak yer alan ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri Venedik sahilinde “yan yana” getiren “Side by Side” projesiyle ilgili tüm detayları Mimar Han Tümertekin ile gerçekleşen röportajına yer veriliyor. Eski fabrika binasının yeniden işlevlendirilmesi ile İzmit Körfezi boyunca var olan kapalı kamusal alan ihtiyacını gidererek hem kent hafızasını canlı tutmayı hem de sunduğu kamusal alan ile kültür ve sanat altyapısı sağlamayı hedefleyen Özer/Ürger Mimarlık tasarımı Kocaeli Kongre Merkezi’ni mimari sayfalarında ele alınıyor.  Urbanjobs’ın klasik mekan beklentilerinin ötesine taşıdığı ve bezeme öğeleri ile bütünleşen dekoratif iç mekan anlayışına karşı bir cevap niteliğinde ele aldığı Nappo Pizza projesi detaylarıyla anlatılıyor. Şanghay’da büyük bir kullanıcı kitlesine yeşil ve kamusal alan sunan Steven Holl Architects tasarımı Cofco Kültür ve Sağlık Merkezi ile Korsika adasında bulunan Saint-François Manastırı’nın yıkılan bölümlerini boşluklu bir bakır strüktürle tamamlayan Amelia Tavella Architectes tasarımı Saint-François Manastırı dünyadan sayfalarında işleniyor. 

 

Derginin Ekim sayısı dosya bölümünde; “Zihinleri Bağlamak, Geleceği Yaratmak” temasıyla düzenlenen ve pandemi sebebiyle bir yıl gecikmeli olarak ziyaretçileriyle buluşan Dubai Expo 2020’de sergilenen en ilgi çekici 6 pavyonu mercek altına alıyor.  31 Mart 2022”ye kadar açık kalacak Dubai Expo 2020, Sustainability (Sürdürülebilirlik), Mobility (Mobilite) ve Opportunity (Fırsat) olmak üzere üç ana kategoride mimarlık, kültür ve inovasyon odaklı projeleri bir araya getiriyor. 

 

31 Ekim Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Mimarlık dergisine, dijital platformlarda Dergilik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.


Etiketler: mimarlık milliyet gazetesi

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Düşen F-35'in enkaz parçaları bulundu

Dün Pasifik Okyanusu'na düşen Japonya'ya ait F-35 savaş uçağının enkaz parçaları bulundu, pilotu arama çalışmaları sürüyor.

Uçağın kuyruğuna ait enkazın, ülkenin kuzeydoğu kıyıları açıklarında bulunduğunu bildiren Savunma Bakanı Takeşi Ivaya, kayıp pi...

Olay rahip Andrew Brunson'dan Türkiye'ye çok ağır ithamlar

ABD ile Türkiye arasında büyük bir krize neden olan rahip Andrew Brunson, hükümete nefret kustu, Hristiyanların Türkiye'de tehlike altında olduğunu, azınlıklara yönelik nefret dilinde artış olduğunu savundu.

ABD hükümetine bağlı Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu...

İlk kıble, bitmeyen çile Kudüs

İlk kıble, bitmeyen çile Kudüs


4 yıl önce Best Haber

Tel Aviv’deki Ben Gurion Havaalanı… Dünya üzerinde görebileceğiniz en kasvetli, en can sıkıcı yerlerden biridir. Cezaevindeki yakınınızı görmeye gittiğinizde kapıdaki gardiyanlar tarafından sorgulanıyormuş hissini hücrelerinize kadar hissettirirler. Niye geldin? Nerelere gideceksin? Kimlerle gör&uum...