loader
Safahat, Antalya Cemil Meriç Kütüphanesi’nde Sergileniyor

Safahat, Antalya Cemil Meriç Kütüphanesi’nde Sergileniyor

Kepez Belediyesi, vefatının 85. yılında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 1924 yılında basılan ‘Safahat’ adlı eserini Cemil Meriç Kütüphanesi’nde kalıcı sergiye açtı.

Antalya’nın kitap envanteri bakımından en zengin müze kütüphanesi Cemil Meriç Kütüphanesi, Türk tarihi ve edebiyatının en güzel hatıralarını barındırmaya devam ediyor.  Kepez Belediyesi, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Osmanlıca kaleme aldığı 1924 basımı orijinal 97 yıllık ‘Safahat’ adlı kitabını Cemil Meriç Kütüphanesi’nde kalıcı sergiye açtı.

Kitap 6 Ciltten Oluşuyor

Kepez Belediyesi’nin büyük bir özenle müze kütüphanenin en güzel bölümünde sergilediği ‘Safahat’,  6 ciltten ve 609 sayfadan oluşuyor. Safahat( Birinci Kitap), Safahât (İkinci Kitap), Süleymaniye Kürsüsünde, Safahât (Üçüncü Kitap), Hakkın Sesleri, Safahât (Dördüncü Kitap), Fatih Kürsüsünde, Safahât (Beşinci Kitap), Hatıralar, Safahât (Altıncı Kitap), Asım yer alıyor.

Tütüncü Sosyal Medyadan Duyurdu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Safahat’ adlı eserinin Cemil Meriç Kütüphanesi’nde sergilendiğini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Başkan Tütüncü, “Milli şairimiz Mehmet Akif’i rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Vefatının 85. yılında 97 yaşındaki bu nadide eseri kütüphanemizde kalıcı olarak sergiye sunuyoruz. Burası Cemil Meriç Kütüphanesi… Türk Edebiyatının en güzel hatıraları burada” ifadelerini kullandı.  


Etiketler: Safahat CemilMeriç MehmetAkifErsoy Kepez

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Türkü Türkü Türkiye’m konserinde müzik şöleni

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı ‘Türkü Türkü
Türkiye’m’ konseriyle müzik şöleni sundu. Davetlilerin büyük beğenisini toplayan konserde
yöresel oyunlar da sergilendi.

Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha...

Müzik eşittir hayat

Müzik eşittir hayat


5 yıl önce Best Haber

Üsküp Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) de katkılarıyla düzenlenen 18. Sonbahar Müzik Festivali'nde sahne almak üzere Makedonya’nın başkenti Üsküp’e gelen caz sanatçısı Elif  Çağlar, çalışmaları hakkında AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. 

...
DİJİTAL DÖNÜŞÜM ŞART

DİJİTAL DÖNÜŞÜM ŞART


1 yıl önce Best Haber

KOBİ'lerde Dijital Dönüşüm ve Yapay Zeka Uygulamaları Anlatıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Bilim Üniversitesi ve ANTGİAD tarafından imzalanan Yapay Zeka İnisiyatifi'nin ilk etkinliği "İş Dünyasında Dijital Dönüşüm ve Yapay Zeka" çalıştayı ...