loader
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz

2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz

Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne katıldı.

Manavgat’ta düzenlenen seminere, Vali Münir Karaloğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Aydın, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin Sarıibrahim, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve şube müdürleri katıldı.

Yıllık İşlem Hacmi 50 Milyona Yükseldi

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side turizm merkezindekibir otelde düzenlenen İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri'nde konuşan Bakanı Soylu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden, ülke genelinde 1328 noktadan günde 250 bin kişinin hizmet aldığını söyledi. Ehliyet ve pasaport işlemlerinin de devriyle büyük iş yükü ve bunun gerektirdiği yatırımların söz konusu olduğunu belirten Soylu, yeni nüfus müdürlüğü konseptinin bu yeni dönemin ihtiyaçları gözetilerek, oluşturulduğunu aktardı. Bakan Soylu, "Özellikle personel takviyemiz ve yeni randevu verme sistemimizle randevu verme süresi 1 güne, işlem süreleri 8 dakikaya düştü. 2017 yılından sonra yıllık işlem hacmi yaklaşık 50 milyona yükseldi. 3'ü bir yerde projesiyle pasaport, sürücü belgesi ve kimlik kartı için tek başvuru ve bir kez verilen parmak izi, fotoğraf ve imza ile işlem gerçekleştirilir hale geldi. Türkiye genelinde 801 pasaport başvuru noktası, 808 sürücü belgesi başvuru noktası hizmet veriyor ve müracaattan 1,3 günde belgelerin sahiplerine teslimi sağlanıyor” dedi.

Gücü İyi Yönetenler Büyürler

Nüfus ve insan kaynaklarının önemli bir güç olduğuna işaret eden Vali Münir Karaloğlu ise,“Bu güce yatırım yapan, bu gücü iyi planlayan, bu gücü iyi yöneten milletler ve devletler büyük olurlar, güçlü olurlar. Türkiye Cumhuriyeti Devletide 80 milyon nüfusu, 50 milyon genç nüfusuyla ve nüfusuna yapmış olduğu yatırımlarla ve 2023 hedefleriyle büyük ve güçlü devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir” şeklinde konuştu.

Bilişim ve Teknolojiyi En İyi Kullanan Kurum

Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’nün,Türkiye’de bilişim teknolojilerini, en iyi kullanan devlet kurumlarımızdan bir tanesi olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “En son 2017 de yapılan kanunda ki değişiklikten sonra nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğümüz, il müdürlüklerimiz vatandaşla daha çok temas kuran sadece vatandaşın nüfus bilgilerini değil. Kimlik kartı, doğum, ölüm, evlenmesi değil onun dışında pasaport ve ehliyet gibi belgeleri veren önemli bir kamu kurumuna dönüştü. Antalya’da baktığımızda yeni kimlik kartı verme noktasında kasım ayı sonu itibariyle %60’ı geçtik. Yeni kimlik kartı verme noktasında zannediyorum Türkiye ortalamasınında bir nebzeüzerindeyiz. Yine pasaportta 100 bin pasaportu geçmiş durumdayız. Kasım ayı sonu itibariyle de 261 bin sürücü belgesi verdik” ifadelerini kullandı.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri’ni gerçekleştiren teşkilat mensuplarına teşekkür eden Vali Münir Karaloğlu, “Bugün ki hizmet içi eğitim seminerinin yeni ufuklar açması noktasında faydalı olmasını temenni ediyorum. Toplantıya katılan herkese şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

 


Etiketler: 2023 TÜRKİYE

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Hakkari'de hain terör saldırısı: 2 asker şehit 1 asker yaralı

HAKKARİ 'de teröristlerce askeri araca saldırı düzenlendi. Düzenlenen hain saldırıda 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Hakkari bölgesinde askeri araca PKK'lı teröristlerce uzak mesafeden yapılan saldırı sonucu 2 askerin şehit...

Dalaman ve Fethiye'deki orman yangınlarını PKK üstlendi

Muğla’nın Dalaman ilçesinde ve Fethiye'de çıkan çıkan orman yangınlarını PKK’nın uzantısı olan ‘Halkların Birleşik İntikam Milisleri’ üstlendi.

Muğla’nın Dalaman ilçesine bağlı Karacaağaç Mahalle Mezarlığı'na yakın ormanlık alanda 400 hektarlık ...

Ekrem İmamoğlu devretmesi için Esenler Otogarı yönetimine 3 gün süre verdi

İBB, sözleşmesi sona ermesine rağmen Esenler Otagarı'nın işletmesini devretmeyen Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'ye ihtarname gönderdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sözleşmesinin bitmesine rağmen Bayrampaşa'...