radyooo
besttv

Çamur seline kapıldı… İnanılmaz kurtuluş!

Çamur seline kapıldı… İnanılmaz kurtuluş!

Peru’da aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selde ondan fazla kişi hayatını kaybetti. Sele kapılan bir kadının mucizevi kurtuluşu kameralara böyle yansıdı.

Yetkililer, son üç gündür devam eden şiddetli fırtınanın akabinde meydana gelen sel ve toprak kaymalarında en az on kişinin öldüğünü belirtti.

Sele kapılan bir kadının kurtuluş anı kameralara yansıdı. Çamura bulanan kadın sel sularıyla mücadele ediyor.

Büyük Okyanus’un doğusundaki yüzey sıcaklığının artması sonucu meydana gelen şiddetli yağışların iki hafta daha etkili olacağı tahmininde bulunan yetkililer, bu yıl yaşanan sellerde toplam 62 kişinin öldüğünü, 12 bin evin hasar gördüğünü kaydetti.
Başkent Lima’da Huaycoloro Nehri’nin taşmasıyla iki kamyon sel sularıyla sürüklenirken, nehrin üzerindeki bir köprü yıkılma tehlikesi geçirdi.

ONLARCA CAN KAYBI YAŞANDI

Devlet Başkanı Pedro Pablo Kuczynski, dün yaptığı açıklamada, yetkililerden, sel nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan kişiler için sığınak ve yardım hazırlığı yapmasını istemişti. Ülke genelinde, şubat ayı başında, etkili olan selde en az 23 kişi ölmüş, 37 kişi yaralanmıştı. Yaklaşık 72 bin kişinin etkilendiği selde 15 bin binada hasar oluştuğu, 994 bina, 14 köprü ve 46 kilometre karayolunun kullanılamaz hale geldiği bildirilmişti.

Şiddetli yağmurların etkili olduğu ülkede ocak ayı sonunda başkent Lima başta olmak üzere ülkenin Arequipa, Huancavelica, Ica şehirlerinde acil durum ilan edilmişti.

AA

Benzer yazılar