radyooo
besttv

Talya Otel’i kriz oldu

Talya Otel’i kriz oldu

Talya Otel’in imar tadilatı için İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı. Kararda kabul oyu kullanan meclis üyeleri müfettişlere ifade verdi

Antalya’nın ilk 5 yıldızlı oteli olan Divan Talya’nın imar planı tadilatı için soruşturma açıldı. 42 yıl önce açılan ancak yenilenmek için 2013 yılında kapatılan Divan Talya Oteli’nin imar macerası Muratpaşa Belediyesi’nin 2016 yılı Eylül ayı meclis toplantısında alınan kararla sona ermişti. 3 yıl kapalı kalan otelin imar plan değişikliği 2 Eylül 2016’da Muratpaşa Belediyesi meclis toplantısında oy çokluğuyla kabul edilmiş, geçen 3 yılın sonunda Muratpaşa Belediyesi meclisi otele 17.5 metre yüksekliğinde 5 kat için izin veren ve kongre merkezini de plana dahil eden karara imza atmıştı.

CHP’LİLER İFADE VERDİ
CHP’li üyelerin kabul oyu kullandığı kararla ilgili yapılan şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Şubat’ta soruşturma başlatıldı. CHP’li Belediye Başkanı Ümit Uysal ve meclis üyeleri ön soruşturmada İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişine ifade verdi. Soruşturmanın özünü, “Kararın geçmesi için oy kullanan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve meclis üyelerinin daha önce kesinleşen meclis kararlarını göz ardı ettikleri, 30 yıldır devam eden hukuk mücadelesi sonunda verilen bir çok mahkeme kararını etkisiz hale getiren bir imar planı yapmak suretiyle görevlerini kötüye kullandıkları” iddiaları oluşturuyor.

MECLİS ÜYELERİ TEPKİLİ
İfade veren meclis üyelerinin tepkili oldukları öğrenildi. Meclis üyelerinin savunmalarında, Mimar Ahmet Öztürk’ün başkanlık yaptığı imar komisyonundan konuyla ilgili olumlu görüş gelmesi nedeniyle ‘kabul’ oyu kullandıklarını hukukçu olan Başkan Uysal’ı suçladıkları ileri sürüldü.

AA

Benzer yazılar