radyooo
besttv

İzmir merkezli 14 ilde operasyon!

İzmir merkezli 14 ilde operasyon!

İzmir merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda aralarında emniyet mensuplarının da olduğu 16 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Savcılığı, FETÖ/PDY yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, kamuoyunda “Askeri Casusluk” davası olarak bilinen “Askeri Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma” davasının soruşturma sürecinde, TSK personeli hakkında taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yapıldığı, şüphelilerin kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisinden ve TSK’dan tasfiyesinin amaçlandığı yönündeki iddialar üzerine geçen ay başlatılan soruşturma kapsamında 25 kişi hakkında yakalama kararı aldı.

Bu kapsamda İzmir merkezli 14 ilde sabah eş zamanlı operasyon başlatıldı. Aralarında emniyet mensuplarının da olduğu 16 kişi gözaltına alındı. Firarda olan 9 kişiden bazılarının yurt dışında bulunduğu tespit edildi.

VAN’DA 1 POLİS GÖZALTINDA

İzmir merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında Van’da 1 polis gözaltına alındı.

KOCAELİ’NDE KOMSER YARDIMCISI GÖZALTINDA

Aramada, komiser yardımcısı Y.Ç. gözaltına alındı. Şüpheli, işlemlerin ardından soruşturmanın yürütüldüğü İzmir’e gönderildi.

Y.Ç’nin, Kocaeli’de görev yapmadığı, yakınlarının yanına geldiği sırada gözaltına alındığı öğrenildi.

Şanlıurfa’da bir komiser gözaltına alındı.

Sivas’ta bir polis memuru gözaltına alındı.

25 GÖZALTI KARARI

İZMİR merkezli “askeri casusluk” adıyla bilinen, gizli bilgi ve belge bulundurma davasındaki sanıklar hakkında sahte delil ürettikleri gerekçesiyle 25 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun talimatıyla başlatılan operasyon sürerken 3 şüphelinin yurtdışında olduğu öğrenildi. İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, “3 Kasım’da düzenlenen operasyonun devamı niteliğindeki operasyon kapsamında 25 kişi ile ilgili gözaltı kararı çıkartıldı. Bu kapsamda 16 kişi gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor” dedi. Bu arada, İzmir’deki şüphelilerin Yeşilyurt’taki emniyet binasına getirildiği, il dışındaki şüphelilerin ise kente getirileceği kaydedildi.

Gazetevatan

Yazar Hakkında

Benzer yazılar