radyooo
besttv

ANTALYA’DA YGS HEYECANI 36 BİN 614 ÖĞRENCİ TER DÖKECEK

ANTALYA’DA YGS HEYECANI  36 BİN 614 ÖĞRENCİ TER DÖKECEK

Tüm Türkiye’de 15 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na(YGS) Antalya’dan 88’i engelli olmak üzere 36 bin 614 öğrenci katılırken, 111 ayrı binada 4 bin 862 yönetici ve sınav sorumlusu görev alacak.

Antalya Valiliği tarafından yazılı açıklamada, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın sakin ve güvenli bir ortamda yapılması ve gençlerin hedefledikleri sonuçları almalarına esas olmak üzere, 14 Mart 2015 Cumartesi günü saat 18.00’dan, 15 Mart 2015 Pazar günü saat 13.00’a kadar olan süre içerisinde, otomobillerin klakson çalmaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama gibi konvoylar oluşturulması, bina, hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılması, Antalya ili mülki hudutları dahilinde yasaklandığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca sınavların yapıldığı okullar ve kamu binaları bahçelerine ve çevrelerine sınav günü hiçbir vasıta park ettirilmeyeceği, 15 Mart 2015 Pazar günü 09.00-13.00 saatleri arasında sınav yapılacak tüm okullar ve çevrelerinde emniyet tertip ve tedbirleri kolluk kuvvetleri tarafından önceden planlanacağı ifade edilerek şöyle denildi:

“Belediye Başkanlıklarınca sınav merkezlerine gidecek güzergahlar levhalarla belirlenecek ve toplu taşıma seferleri herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden sürdürülecektir. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı koordinasyonunda ilgili meslek odalarınca yemek ve konaklama hizmetlerinde gerekli kolaylaştırıcı tedbirler alınacaktır. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından her türlü yurt, konaklama ve sağlık tedbirleri önceden planlanacaktır. Yukarıda yapılan açıklamalar çerçevesinde her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın öğrencilerimize sakin bir sınav ortamı yaratılması bakımından hassasiyet göstermelerini ve gerekli tedbirlerin alınmasını önemle rica ederim.”

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar